Finance Consulting

Odkryj Tajniki Finansów i Osiągnij Stabilność Razem Z Nami!

Artykuły

Bolesne dolegliwości brzuszne u dorosłych i u dzieci .

4Bóle podbrzusza to jedne z najczęściej odczuwanych przez cierpiących z powodu dolegliwości związanych z układem pokarmowym Polaków. Takie przykre i niewątpliwie bardzo bolesne dolegliwości mogą być spowodowane różnymi chorobami podbrzusza.

Trzeba jednak wiedzieć, że w zależności od wieku chorego, przyczyny te mogą być znacząco różne. Ból brzucha u dziecka jest wywoływany bowiem przez znacznie różne czynniki niż u dorosłych. Najczęściej ból brzucha u dzieci jest związany z męczącą ich kolką, szczególnie w okresie krótko po narodzeniu. Takie dolegliwości brzuszne są niewątpliwie bardzo bolesne dla odczuwającego je dziecka, a także mogą stać się przyczyną ogromnego zmartwienia dla rodziców tegoż malucha, ponieważ bardzo często bóle podbrzusza u najmłodszych trudno jest szybko i łatwo usunąć.

Z kolei u osób dorosłych powody, które wywołują tak bolesne dolegliwości ze strony dolnych części brzucha mogą być zupełnie inne. Warto wiedzieć, że najczęściej ból podbrzusza dotyka kobiet, które są w określonej fazie ich cyklu menstruacyjnego. Właściwie większość kobiet przyznaje, że ma problemy z bólem brzucha szczególnie w okresie menstruacji, jednak są to często przypadłości męczące zwłaszcza młode dziewczyny i często mijają z wiekiem. Zwykle dolegliwości bólowe ze strony układu pokarmowego w dolnych partiach mogą świadczyć także o zapaleniu wyrostka robaczkowego czy innych tego typu problemach zdrowotnych.

  Łagodzenie objawów infekcji