Finance Consulting

Odkryj Tajniki Finansów i Osiągnij Stabilność Razem Z Nami!

Łazienka w stylu retro
Artykuły

Łazienka w stylu retro – jak urządzić?

Projekt łazienki, który opiera się na krótkotrwałych trendach, może szybko wyjść z mody. Z kolei łazienka w stylu retro jest klasyczna i ponadczasowa i oferuje nieskończone możliwości rozwoju dla osób z nostalgią. Pożądane współgranie różnych epok nadaje łazience retro osobowość i charakter.

Łazienki w stylu retro – podpowiadamy, jak ją zaprojektować

Chcąc zaprojektować łazienkę w stylu retro, możesz wybierać spośród armatury, ceramiki, płytek. Ale możesz również zdecydować się na plakat do łazienki retro. Pokażesz w ten sposób pewien stopień odwagi aranżacyjnej, zachowując jednocześnie spokój i delikatność.

Wybierając dekoracje i meble, można też podążyć nieszablonowymi ścieżkami. Świetnym źródłem inspiracji są zdjęcia wykonanych aranżacji. A ponieważ retro jest w tej chwili absolutnie modne, obecny wybór produktów znanych producentów jest szeroki i dostosowany do wielu upodobań.

Łazienki retro inspiracje – poradnik

Łazienka w stylu retro wyróżnia się na tle konwencjonalnego wystroju łazienki, zwłaszcza w strefie umywalki. Nie pasuje tu standardowa biała umywalka. Styl definiują również ozdoby, które sprawiają, że strefa umywalki w łazience w stylu retro przyciąga wzrok.

Łazienko retro z prysznicem to przede wszystkim prysznice przypodłogowe. Są nie tylko modne w nowoczesnych łazienkach, ale również znajdują zastosowanie w łazienkach retro. Mozaiki kaflowe lub większe płytki ceramiczne z hiszpańskimi lub marokańskimi ornamentami nadają się do aranżacji strefy prysznicowej w łazience retro. Sprawdź serie produktów na stronie: https://grupamo.pl/

Wybierając szafki retro do łazienki można natrafić na naprawdę szeroki asortyment. Warto jednak wybierać meble z pewną dozą harmonii. Zbyt wiele elementów może wprowadzić chaos i aranżacyjny bałagan. Całości dopełni parkiet, który nada Twojej łazience odpowiedni urok w stylu retro. Meble łazienkowe noszące ślady użytkowania, idealnie nadają się do łazienki w stylu retro. Jeśli chodzi o dekorację, warto również zastosować celowo noszone meble. Całość aranżacji dopełnić może metalowa półka na ręczniki i kosmetyki czy lustro w mosiężnej ramie.

  Dietetyczne jedzenie

Wyposażenie łazienki w stylu retro dobrze współgra z kwiatowymi lub geometrycznymi wzorami na kafelkach. Wyposaż swoją łazienkę w stylu retro w parkiet, który należy regularnie olejować. Podłoga winylowa jest łatwiejsza w pielęgnacji. Ta ostatnia ma też tę zaletę, że jest dostępna w wyglądzie drewna i płytek. Ponadto deska winylowa jest odporna na wilgoć.