Finance Consulting

Odkryj Tajniki Finansów i Osiągnij Stabilność Razem Z Nami!

Artykuły

Włoskie płytki ceramiczne Refin Ceramiche – doskonały wybór na długie lata

Płytki pochodzące z Włoch, obok kafli z Portugalii i Hiszpanii stanowią jeden z najczęstszych wyborów zagranicznych kafli ceramicznych. I choć są one produkowane w Polsce to o włoskiej ceramice mówi się, że jest niezwykłym połączeniem praktycznych rozwiązań z oryginalnym pięknem oraz estetyką.

Włoskie płytki ceramiczne Refin Ceramiche – bo sekret tkwi w produkcji

Sekret wysokiej jakości włoskich kafli tkwi w procesie produkcji. Rozpoczyna się on od połączenia składników w odpowiednich proporcjach. Dzięki temu płytki Refin Ceramiche są bardzo trwałe oraz solidne. Po zmieszaniu w jednolitą masę gliny, piasku, minerałów uszlachetniających oraz wody, surowce te są poddawane procesowi prasowania lub ciągnienia.

Kolejny etap to wypalanie płytek w ogromnej temperaturze sięgającej często do 1300 stopni Celsjusza. Gdy kafle zostaną wypalone przychodzi czas na ich zdobienie. Wówczas to zarówno płytki podłogowe Refin Ceramiche, jak i ścienne są w niezwykle ciekawy sposób dekorowane i malowane, dzięki czemu uzyskują piękne wzory i kolory. Włoskie płytki Refin Ceramiche są w stu procentach naturalnym wyborem. Kafle te są bardzo łatwe w utrzymaniu i co więcej nie wytwarzają szkodliwych toksyn. Można je z powodzeniem położyć w większości pomieszczeń.

Idealne kafle na podłogę i na ścianę Obecnie płytki z Włoch cieszą się ogromną popularnością ze względu na trwałość oraz wysoką jakość. Płytki Refin Ceramiche te są idealnym sposobem na wykończenie pomieszczeń, w których to utrzymanie czystości stanowi najważniejszy warunek. Doskonale spisują się one zarówno w kuchni, jak i łazience.

Jednak nie są po jedyne pomieszczenia, w których warto położyć płytki  Refin Ceramiche pochodzące z Italii. W wielu sklepach budowlanych do wyboru klientów jest szeroka gama kafli o różnorodnych wzorach i kolorach, za pomocą których można z powodzeniem udekorować przedpokój oraz reprezentacyjną część mieszkania, jaką jest salon. Z kolei na balkonie czy tarasie doskonale prezentują się włoskie płytki mrozoodporne.

  Odpowiednie odchudzanie pomoże ci dbać o zdrowie i samopoczucie

Włoskie kafle drewnopodobne – idealne do łazienki Pytki Refin Ceramiche imitujące drewno do złudzenia przypominają ten naturalny surowiec. Są one polecane dla wszystkich właścicieli mieszkań, którym to marzy się łazienka w ciepłym oraz bardzo przytulnym klimacie.
W towarzystwie białych ścian oraz wolnostojącej wanny prezentują się one doskonale.

Niezależnie od tego czy klient zdecyduje się na włoskie płytki kuchenne, łazienkowe, na taras czy też do salonu, wybór jest bardzo duży. Zatem każdy użytkownik może wybrany fason idealnie wkomponować we wnętrze swego mieszkania.