Finance Consulting

Odkryj Tajniki Finansów i Osiągnij Stabilność Razem Z Nami!

Artykuły

Co po wprowadzeniu systemu SAP? SAP Maintenance

Teoretycznie, nikt nie chce z niego korzystać. W praktyce, jest nieocenioną pomocą w przypadku wystąpienia problemów z systemem. O czym mowa? O wsparciu technicznym producenta SAP czyli SAP Maintenance. Warto się z nim zapoznać i o nim wiedzieć, by mieć świadomość, gdzie można zadzwonić w przypadku nagłych awarii.

Administracja systemami SAP

Po zakończonym wdrażaniu systemu powinna paść decyzja: co dalej? Kto będzie administrował system? Opcji do wyboru mamy aż dwie. Albo możemy pozostawić to we własnym dziale IT, albo zlecić firmie outsourcingowej, wybierając jedną z dwóch opcji: wersję podstawową i wersję rozszerzoną. Sprawdzonymi firmami zajmującymi się administracją systemu SAP są firmy będące Partnerami SAP, które dodatkowo na bieżąco ulepszają system i czuwają nad szybkim reagowaniem w razie awarii systemu, doszkalają Twoich pracowników i są drugą linią wsparcia technicznego producenta. Czy jednak wymagane jest zlecanie administrowania firmie zewnętrznej? Więcej informacji na ten temat poniżej:

Utrzymanie systemu SAP- to nie administracja

Niektórzy zarzucają, że utrzymanie systemu składa się na coroczną dokonaną przez nich opłatę. Nie wykorzystują oni do końca właściwości systemu i jego pełnych możliwości. Na utrzymanie składa się wiele opcji systemu, szkolenia, aktualizacje, forma, dodatkowe informacje „ z pierwszej ręki” i wiele innych.

  Jedziesz w podróż? Wynajmij przyczepę samochodową