Finance Consulting

Odkryj Tajniki Finansów i Osiągnij Stabilność Razem Z Nami!

Artykuły

Ile płytek ceramicznych należy kupić?

Wybór idealnych płytek nie jest łatwy. Trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich estetykę, ale też pamiętać w parametrach – klasie ścieralności, mrozoodporności, tonie… Kiedy podejmie się już decyzję, co do modelu – trzeba jeszcze wyliczyć ile płytek kupić.

Pomiar pomieszczenia
Zanim przystąpimy do zakupu płytek podłogowych należy dokonać dokładnych i rzetelnych pomiarów pomieszczenia, w którym mają być ułożone. Należy pamiętać o dokładnym wymierzeniu wszelkich wnęk i każdej powierzchni przeznaczonej pod płytki ceramiczne. Od uzyskanego wyniku, nie powinno się odejmować powierzchni przeznaczonej pod toaletę lub wannę.

Zakup płytek ceramicznych na zapas
Obliczając ile metrów kwadratowych płytek ceramicznych potrzebujemy, musimy pamiętać o uwzględnieniu nadmiaru. Nigdy nie należy kupować dokładnie tyle, ile wyszło z fizycznych pomiarów pomieszczenia. Jeżeli płytki będą układane prosto, wystarczy do wyniku uzyskanego z pomiarów, 5% zapasu. Przy układzie tzw. mijance (czyli jak płyty chodnikowe) – 10%, a w karo – aż 15%. Różnice w zapasie wynikają z różnych strat materiału przy koniecznym docinaniu płytek ceramicznych. Nie należy obawiać się tego zapasu. Niewykorzystane płytki podłogowe, zazwyczaj można zwrócić do sprzedawcy. Jeżeli jednak by ich zabrakło – to może się to okazać problematyczne. Płytki z innej partii mogą nieznacznie różnić się między sobą.

Profesjonaliści
W razie jakichkolwiek wątpliwości, należy poprosić o pomoc fachowców. Pomogą oni we wykonaniu niezbędnych obliczeń i zasugerują konieczny zapas płytek podłogowych.

  Czym leczyć uczulenia