Finance Consulting

Odkryj Tajniki Finansów i Osiągnij Stabilność Razem Z Nami!

tapczanik dla dziecka
Artykuły

Jak wybrać odpowiedni tapczanik dla dziecka – poradnik przedzakupowy

Na rynku meblowym dostępne są przeróżne rodzaje tapczaników dla dziecka. Wystarczy chwila spędzona na stronach internetowych, aby zobaczyć, że modeli łóżeczek jest mnóstwo: od klasycznych, przez rozkładane, z dodatkowymi szufladami po sygnowane bajkami dla dzieci.

Który tapczanik dla dziecka będzie najlepszy – kompletny poradnik

  1. Klasyczne łóżeczko dziecięce na które składa się rama łóżka, sprężyna skrzyniowa, materac i zagłówek. Poleganie na prostym rozwiązaniu nie zawsze jest złe, nawet jeśli oznacza to dostosowywanie go przez lata, aby pasował do wystroju pokoju i ewoluował zgodnie z gustami Twojego dziecka. Wybierz tapczanik dla dziecka w standardowych rozmiarach umożliwiających użytkowanie aż do wieku dojrzewania.

Im mniejsze dziecko, tym tapczanik powinien znajdować się bliżej ziemi, aby dziecko mogło się poruszać bez trudu i nie robiąc sobie krzywdy. Pozwoli mu to również nauczyć się niezależności! Dla starszego dziecka można podejść do wysokiego łóżka, oszczędza to miejsce w pokoju.

  1. Oryginalny tapczanik dla dziecka z tymi samymi cechami, co klasyczne łóżko (sprężyna skrzynkowa, materac…), różni się modelami, które czasami wykraczają poza wyobraźnię od samochodu wyścigowego, przez domek na drzewie na statku kosmicznym kończąc.
  2. Tapczanik rozkładany dla dziecka jest świetnym rozwiązaniem, gdy w pokoju dziecka nie ma dużo wolnej przestrzeni. Łóżka te będą zapewniały w ciągu dnia miejsce do zabawy, z kolei w nocy do spania.
  3. Tapczanik dla dziecka z dodatkowymi szufladami. Takie rozwiązanie zapewnia stworzenie dodatkowego miejsca do przechowywania pościeli lub zabawek.

Jaki wybrać tapczanik dla dziecka

Aby wybrać najlepszy tapczanik dla dziecka musisz najpierw zadać sobie pytanie, czego tak naprawdę potrzebuje Twoje dziecko. W zależności od wieku będzie potrzebne małe łóżko na małej wysokości. Jeśli mieszka z bratem, a sypialnia jest mała, warto wybrać łóżko piętrowe. W przypadku starszych dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole, połączenie łóżka z częścią sypialną powyżej i biurkiem poniżej pozwala zaoszczędzić miejsce. We wszystkich przypadkach przy wyborze rodzaju tapczanika dla dziecka konieczne będzie uwzględnienie wieku malucha.

  Z jakimi chorobami skóry mamy dzisiaj do czynienia?