Finance Consulting

Odkryj Tajniki Finansów i Osiągnij Stabilność Razem Z Nami!

Medycyna

Leczenie ciemieniuchy występującej u niemowląt

leczenie-ciemieniuchyNiemowlęta chorują na wiele różnych chorób, które są bardziej lub mniej poważne. Oprócz tego muszą zmagać się z różnymi przypadłościami i niedogodnościami charakterystycznymi dla okresu niemowlęcego. Dlatego rodzice zwłaszcza, jeżeli zajmują się opieką pierwszego w swoim życiu dziecka starają się korzystać z pomocy osób bardziej doświadczonych lub sięgać po sprawdzoną literaturę.

Muszą mieć na względzie fakt, że niemowlęta siłą rzeczy silniej reagują na różne niedogodności i choroby, które muszą przechodzić nawet, jeżeli są to choroby, o których można zapomnieć w ciągu kilku dni. Poza tym nawet dorosłych osób nie trzeba przekonywać o tym, jak nieprzyjemne są różne podrażnienia skóry. Potrafią one bardzo skutecznie utrudnić codzienne życie i nie może dziwić fakt, że dla niemowląt są szczególnie nieprzyjemne. Tymczasem już u kilkutygodniowych niemowląt może wystąpić ciemieniucha

Pojawia się ona na dziecięcej główce razem z włoskami i początkowo może być mylona z łupieżem, ale z czasem zaczyna być podobna bardziej do podrażnionej skóry. Wówczas rodzice muszą jeszcze dokładniej przemywać dziecięcą główkę i starać się dokładniej wyczesywać włoski. Mogą również poinformować pediatrę o tym, że na główce ich dziecka pojawiła się ciemieniucha, a wówczas będzie on mógł przepisać ich dziecku jakąś bardzo delikatną maść pielęgnującą skórę głowy. Dzięki temu podrażnienie skórne będzie stopniowo łagodzone, a ciemieniucha zacznie ustępować. Wówczas niemowlę zacznie się uspokajać.

  Myśl o przyszłości